Zvaniet: +371 26165808

Latgales jaunieši spēlē godam nosargāja Daugavpili

Informācija medijiem
2018.gada 16.oktobris

Latgales jaunieši kuplā skaitā, godam nosargāja Daugavpili

4.oktobrī Daugavpils cietoksnis uz vienu dienu pārtapa par Brīvības cīņu vietu, kurā jaunieši no dažādiem Latgales reģioniem, iejūtoties tā laika notikumos, piedalījās militārā piedzīvojumu spēlē „Latgales sargi”. Spēlei pieteicās tik daudz komandu, ka vairākām nācās atteikt, neskatoties uz to, ka pieņēmām 23 komandas plānoto 20 vietā.

Ļoti sīvā konkurencē 1. vietu izcīnīja komanda „Godusargi” no Daugavpils 10.vidusskolas. Jaunieši ieguva AS „Tallink Latvija” balvu – ceļojumu ar kuģi uz Stokholmu. 2. vietu ieguva komanda „Saules sargi” no PIKC DDMV “Saules skola” un 3. vietu ieguva komanda „DV10B” no Dagdas vidusskolas, tikai puspunktu zaudējot 2. vietai. Viņiem uzņēmuma „Maiznīca Flora” veicināšanas balvas.

LS WEB plakats

Kā ziņots iepriekš, pasākuma laikā Latvijas armijas instruktoru vadībā jaunieši sešās darbnīcās apguva: pirmās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos, pārvietošanās pēc kartes un kompasa, komandu došana un izpilde, Latvijas Brīvības cīņu vēsture, slēptā pārvietošanās, ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai, lauka un stacionārā šaušana, tuvcīņas pamatprincipi, sakaru pamatprincipi (Morzes ābece un Fonētiskais alfabēts), līderības un izdzīvošanas pamatprincipi. Pēc apgūtajām mācībām notika praktiskā zināšanu un prasmju pārbaude – misija „Nosargā Daugavpili!”, kas simulēja 1919. gada Brīvības cīņas un kuras laikā atraktīvā veidā praksē varēja pielietot iegūtās zināšanas.

Komandām līdzi dzīvoja un pasākumu vadīja ielu vingrošanas kustības iniciators, grupas „Gainfast” solists, TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

Spēle „Latgales sargi ” Daugavpils cietoksnī notiek jau piekto gadu pēc kārtas. Spēles mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Spēle jauniešiem ir bez maksas. Pasākumu organizē Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļa sadarbībā ar SIA Gimnasium.

Spēli atbalsta: LR Aizsardzības ministrijas Nacionālie bruņotie spēki, Tallink, Ezerkauliņi, NRJ PRINTING, Flora Maiznīca.

LS baneris 2018

Plašāka informācija: https://jaunatne.daugavpils.lv/lv/jaunumi/3986-latgales-jauniesi-daugavpili-piedalisies-patriotiski-militara-spele-latgales-sargi

Sandra Galgāne
Projekta koordinatore
+371 26477549
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account